loading 0%
KAZDAĞI TURU (2 GÜN 1 GECE)
₺0

Tur Güzergah

ADATEPE KÖYÜ-ZEYTİNYAĞI MÜZESİ-ZEUS ALTARI-HASAN BOĞULDU-SÜTÜVEN ŞELALESİ

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

HAREKET SAATİ ve YERİ:  

08:30’da Erdek Migros Önü

09:00’da Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

09:45 Susurluk (Yol Güzergahında)

 

10:30 Balıkesir (Yol Güzergahında)

Yeşile doğaya doğru  yolculuğumuzun ardından Kazdağları eteklerinde ,uçsuz bucaksız zeytinlikler , badem ve incir ağaçları arasında kurulmuş, otelimize varıyoruz. Çanakkale ve Balıkesir'in arasında konumlanan, Edremit Körfezi'nin kuzeyinde bulunan Kazdağları, özellikle doğa aşıklarının ziyaret ettiği bir bölge. Antik dönemlerden başlayıp bugüne ulaşan efsaneleri ile bu dağ, İda Dağı olarak da biliniyor.

Şehir yorgunlarına temiz havası, yeşil manzaraları ve huzurlu atmosferiyle kucak açan bölge, zeytin ağaçları, kızılçam, karaçam ve meşe ormanlarıyla kaplı. Hem kafa dinlemek isteyenler için elverişli ortamı hem de Ege sıcaklarından bunalanlar için ferahlatıcı rüzgarı ile hoşgörülü ve çok güzel bir ev sahibi.

Bir kez görenlerin asla dönmek istemeyeceği bir cennet köşesi olan Kazdağları, Afrodit'in ilk burada aşık olması, Zeus'un Truva Savaşı'nı buradan izlemesi gibi efsaneleriyle biliniyor.

 Doğayla iç içe şehirden uzak huzur verici ortam sağlayan, otelimizin keyfini çıkartıyoruz akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama yapıyoruz.

Akşam Yemeği: SERBEST

Konaklama: bölge oteli 

 

2. Gün
2.GÜN

Kuş sesleriye uyandığımız sabahımızda otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizle buluşup  Kazdağlarında gezimize başlıyoruz .İlk durağımız  ZEYTİNYAĞI MÜZESİ Müzede eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmektedir. Zeytinyağının üretim aşamaları, saklanması, aktarılması, filtre edilmesi vb. gibi zeytinin
dalından soframıza geliş öyküsünü görüp, dinlemek tabii ki taze köy ekmeği ile tadımını yapmak çok keyifli olacak
,ADATEPE köyünde huzur dolu bir gezinti yapıyor ve  ZEUS ALTARI’nın bulunduğu tepeye çıkarak rehberimiz den hikayesini dinliyoruz  müthiş manzaranın resmini çekiyoruz.  Ardından TAHTA KUŞLAR MÜZESİ’ni geziyoruz . Keşfetmenizi bekleyen  manzarasına ve havasına hayran kalacağınız fotograf çekmekten kendinizi alamayacağınız HASAN BOĞULDU VE SÜTÜVEN ŞELALESİNİ ziyaretimizin ardından Bandırma’ ya dönüş için hareket ediyoruz .

Sabah Kahvaltısı : Otelde tur ücretine dahil olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehber tavsiyesinde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol güzergahında ekstra alınacaktır.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ø    Ulaşım

Ø    1 gece otel konaklaması

Ø    Rehberlik hizmeti

Ø    Ferdi kaza sigortası

Ø    Otelde alınan 1 sabah kahvaltısı

 

Harici Hizmetler

 

Otelde alınan akşam yemeği ,Müze ve ören yeri girişleri,  yollarda alınan yemekler ücrete dâhil değildir.

 

 NOT:

·     *  Araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

·       *   Rezervasyon sırasında tur ücretinin % 25 ‘i alınmaktadır.

 

BU TUR PROGRAMI GENEL ŞARTLAR HÜKÜMLERİ İLE BERABER BİR BÜTÜNDÜR

REHBER TUR PROGRAMINDA GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE

 

DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.