loading 0%
İÇ ANADOLUNUN İNCİLERİ TURU (3GECE-4GÜN)
₺7250 TL DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Tur Güzergah

ÇORUM-ÇORUM MÜZESİ-HATTUŞAŞ ANTİK KENTİ-ALACA HÖYÜK KÖYÜ-BEYPAZARI-BEYPAZARI KENT TARİHİ MÜZESİ-YAŞAYAN MÜZE-SULUHAN-NASUHPAŞA HANI-TÜRK HAMAM MÜZESİ-KURŞUNLU CAMİİ-SİVRİHİSAR-ESKİŞEHİR-SAZOVA-PORSUK ÇAYI-KENT PARK-KÜTAHYA-CİNİ MÜZESİ-KÜTAHYA ARKEOLOJİ MÜZESİ- KÜTAHYA ULU CAMİİ

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 Hareket Saati ve Yeri;

21:15   Erdek Migros Önü

22:00   Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

22:45   Karacabey Yol Güzergahı

23:30   Bursa Yol Güzergahı

 

1.GÜN

   Gece Bandırma’dan hareket eden aracımızla Çorum’a doğru yola çıkıyoruz. Sabah Çorum’a ulaşıyoruz ve ilk ziyaret yerimiz olan Çorum Müzesi’ne geçiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Hitit Uygarlığının başkenti olan Hattuşaş’a geçiyoruz. M.Ö. 3000-4000 yıllarına kısa bir yolculuk yapıyoruz ve Hattuşaş’ta; Büyük Mabed, Aslanlı Kapı, Yer Kapı, Sfenks Kapı, Kral Kapı, Büyük Kale ve Yazılıkaya’daki Açık Hava Tapınağı’nın rehberimizin anlatımlarıyla geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle molamızın ardından hiç vakit kaybetmeden hayran kalacağımız doğa harikası ve buram buram tarih kokan Alaca Höyük bölgesine gidiyoruz. Alaca Höyük Çorum İlinin Alaca ilçesine bağlı Horamözü köyü yakınlarındadır. Tarihi önemi çok büyük Eski Çağ höyüklerindendir. Uzunluğu 310, genişliği 277, yüksekliği 20 metredir. İlk çağlardan yakın zamanlara kadar göç ve istila yolu olarak kullanılan doğu-batı yolu üzerindedir. Alacahöyük, binlerce yıl öncesinden başlayan tarih devirlerini ve bu çevrede kaç medeniyetin doğup battığını gösteren ihtişamlı bir eser, bir şehirler yığınağıdır. Arkeologların Alacahöyük’te yaptıkları ve 100 yıl süren kazılarla araştırmalar sonunda tespit edildiğine göre, höyükte, tabandan tepeye kadar üst üste yerleşen dört kültür çağının izleri bulunmuştur. Her çağ temelden başlayarak höyüğün üstüne kadar ulaşan yapı katlarına ayrılmaktadır. Her kat o çağın saray, tapınak, meydan, kale surları ve şehir evleri gibi eserlerden meydana gelmiştir. Buradaki turumuzu tamamlayıp ilk günün yorgunluğunu atmak için Çorum’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Yol güzergahından serbest olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır.

Akşam yemeği: Otelde alınacaktır.

Konaklama: ÇORUM

2. Gün
2.GÜN

 

Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Ankara-Beypazarı’na doğru yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde Beypazarı’na ulaşıyoruz ve Beypazarı Kent Tarihi Müzesi, Yaşayan Müze, Suluhan Nasuh Paşa Hanı, Türk Hamam Müzesi ve Kurşunlu Camii’yi gezip yorgunluğumuzu atmak için otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır.

Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır.

Akşam yemeği: Otelimizde ya da serbest olarak alınacaktır.

3. Gün
3.GÜN

 

    Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından TRT’nin ünlü dizisi olan Gönül Dağı’nın çekildiği, İç Anadolu Bölgesi’nin sıcaklığını, doğallığını sokaklarında gezerken hissedeceğiniz Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine geçiyoruz. Buradaki diziye de adını veren Gönül Dağı’nı görmeye gidiyoruz. Gönül dağı efsanesini de dinledikten sonra seyir tepesine çıkıp samimi ilişkilerinin sokaklarına yansıdığı küçük ama sevimli bu köyü ayaklarımızın altında görüp, köyün içindeki otantik hediyelik eşya dükkanlarını geziyoruz. Ardından Eskişehir’e geçiyoruz. Eskişehir’in en güzel yerlerinden biri olan Sazova Parkı ilk durağımız oluyor. Sazova Park’ında verdiğimiz serbest zamanda gönlümüzce geziyoruz. Ardından Porsuk çayını görmeye geçiyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından heykelleriyle herkesi büyüleyen Eskişehir Balmumu Heykelleri Müzesi’ni ziyaret edip Odunpazarı evlerinin muhteşem sokaklarını gönlümüzce dolaşıyoruz. Ardından yorgunluğumuzu atmak ve akşam yemeğimizi almak için otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır

Öğle yemeği: Serbest şekilde alınacaktır.

Akşam yemeği: Otelimizde alınacaktır.

4. Gün
4.GÜN

 

    Sabah otelimizdeki kahvaltının ardından bu güzel turun son gününe yakışır şekilde gezmek için yola çıkıyoruz. Eskişehir’deki son durağımız olan Kent Park’ı gördükten sonra Kütahya’ya doğru yola çıkıyoruz. Çinileriyle ünlü Kütahya’da ilk durağımız Çini Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Kütahya Arkeoloji Müzesi’ne geçiyoruz. Ardından Kütahya Ulu Camii’yi de ziyaret edip İç Anadolu Bölgesi’nin güzelliklerine şimdilik veda ediyor ve Bandırma yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır.

Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır.

Akşam yemeği: Yol güzergahında serbest olarak alınacaktır.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 *Lüks Araçla Ulaşım

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ferdi Kaza Sigortası

* Otelde Alınacak 3 Gece Otel Konaklaması

* Otelde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı

* Otelde Alınacak 3 Akşam Yemeği

Harici Hizmetler

 * Tüm Öğe Yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Kişisel Harcamalar

 

 NOT:

·     *  Araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

·       *   Rezervasyon sırasında tur ücretinin % 25 ‘i alınmaktadır.

 

BU TUR PROGRAMI GENEL ŞARTLAR HÜKÜMLERİ İLE BERABER BİR BÜTÜNDÜR

REHBER TUR PROGRAMINDA GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE

DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

 

*** ŞİRKETİMİZ GÜNCEL ZAMLARA ORANLA FİYATTA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR***

 

*GENEL ŞARTLAR

1. ELDESTİNO TURİZM acentesinden hizmet satın alan ‘müşteri’ aşağıda yer alan kuralları uymayı kabul eder.

2. Müşteri kendisiyle beraber tura katılacak olan diğer kişiler adına da iş bu hizmeti satış kuralları kabul ettiğini ve bu anılan kişilerin ad, soyad, TC Kimlik no gibi hizmeti almasını sağlayacak olan bilgilerini doğru vermekte hükümlü olduğunu kendisine yapılan ön bilgilendirme ve genel şartlar kapsamı hakkında diğer katılımcılara da bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur.

3. Müşteri katıldığı turlarda nüfus cüzdanını yanında bulundurma zorundadır.

4. Müşteri bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MÜŞTERİ yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan ELDESTİNO TURİZM’in veya çalışanların hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk bulunmadığını belirtilen nedenlerde ELDESTİNO TURİZM veya ELDESTİNO TURİZM çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder.

5.Müşteri satın aldığı hizmetin seyahat edeceği aracın tabii olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlü olduğunu rehber, tesis, acente, tur görevlisi ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmet ile ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atması halinde doğabilecek maddi/manevi tüm zararlardan şahsen ve birinci derece sorumlu olacağını, aksi halde ELDESTİNO TURİZM’in söz konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle müşterinin iade hakkının bulunmadığı kabul etmektedir.

6. 1618 No’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği ELDESTİNO TURİZM ya da ELDESTİNO TURİZM çalışanları mola verilecek işletme seçimini bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurarak yapar. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çoğunluğuna başvurulur.

7. Müşteri satın aldığı hizmetin dışında yiyecek, içecek ve kişisel harcamalar ve tanımlı hizmet dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelini kendisi tarafından ödeneceğini kabul etmektedir.

8. Tur ücretlerinin müze kartı bedeli, ören yeri girişleri dahil edilmez, müze kart Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinde geçerli olup, bu müze ve ören yerleri içerisinde yer alan taşıma kapasitesi düşük, aşırı yüklenmesi sonucunda tarihi dokunun muhafaza edilemeyeceği düşünüle yerlerde geçerli değildir.

9. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu turlarda koltuk numarası rezervasyon yapılma sırasına göre belirlenecek olup ön koltuklarda mevcut tura katılmayıp ön rezervasyonunu iptal eden misafirlerin boşalan yerleri için arkadan öne doğru kaydırma gerçekleştirilecektir. Yan yana oturma talebi olan grup arkadaşlarının oturma düzeni bozmayacak veya grupları yan yana taleplerinin bozulacağı şekilde öne doğru kaydırmak ve grupların yerini değiştirmemek amacı ile grubun arkasında rezervasyon olan misafirler öne doğru kaydırılacaktır. Üç kişi ve üzeri tek sayılı rezervasyonlarda tek oturması gereken müşterinin katılımcıların cinsiyetine göre ELDESTİNO TURİZM belirler. Bu tür kaydırmalarda misafirlere koltuk değiştirme bilgilendirmesi yapılmadan ELDESTİNO TURİZM’in inisiyatifinde gerçekleştirilir.

10. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu turlara kesin kayıt yaptıran misafirlere ödediği ücret karşılığında verilecek ‘tahsilat makbuzu’nu misafirler saklamakla yükümülü olup, elinde tahsilat makbuzu olmayan misafirlerin ödediği tur ücreti için hak talep edemeyeceklerdir.

11. ELDESTİNO TURİZM’in hazırladığı günübirlik turlara ön kayıt yaptıran misafirler tur hareket gününe 7 gün kalana kadar mevcut olan tur ücretini ELDESTİNO TURİZM’e ödemeleri gerekmekte olup, bu süreyi aşan misafirlerin ön kayıtlarını sebep göstermeksizin iptal etme hakkını ELDESTİNO TURİZM ve ELDESTİNO TURİZM çalışanları bünyesinde saklı tutar.

12. Günübirlik ve konaklamalı turlara kayıt yaptıran misafirler, katılacakları turu herhangi bir sebep göstermeksizin iptal ettirmek isterler ise (sağlık raporu, tayin belgesi vb.geçerli evraklar dışında) ödediği ücretin iadesini alamayacağını kabul eder.

13. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu konaklamalı ve yurtdışı turlarda, tura katılan misafirler tur kesinleştirmek için ELDESTİNO TURİZM çalışanları tarafından belirtilen tarihte ön ödemeyi gerçekleştirmelidir ve tur ücretinin tamamını tur hareket tarihine 30 gün (1 ay) kalana kadar gerçekleştirmeleri gerekir.

14. Müşteri hizmetin başlamasına 7 gün öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirme suretiyle hizmeti koşulları yerine getiren 3.kişiye devredebilir. Devreden bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan ‘DEVRALAN’ beraber sorumludur.

15. Hareketi kesinleşmiş turlarda, tura katılacak olan misafirler hareket saatinden en az 15 dakika önce tur kalkış noktasında hazır beklemeyi kabul eder. Tur hareket saatini kaçıran misafirler için ELDESTİNO TURİZM’in görevlendirdiği personel diğer misafirlerin mağduriyetini göz önünde bulundurarak tura geciken misafirleri beklemeden tur başlangıcını gerçekleştirebilir. Gerçekleşen tura ücretini ödeyip, kendi şahsi problemlerinden dolayı katılamamış misafirler ELDESTİNO TURİZM’e ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarını hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk doğmayacağını ve ücret iadesi veya herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul eder.

16. Turlar, tura katılan misafirlere bildirildiği noktada başlayıp, başlangıç noktasında sona erecektir. Yol güzergahı dahilinde misafirler ELDESTİNO TURİZM’in belirlediği noktalarda tura katılabilir ve dönüşünde ELDESTİNO TURİZM’in belirlediği noktalarda iniş gerçekleştirebilir. 

17. Tur programına mücbir veya ELDESTİNO TURİZM’in turu gerçekleştiren personellerinin elinde olmayan ve doğacak olan  3.kişi veya kişilerden doğal olaylardan dolayı tur programında değişiklik yapma insiyatifine sahip olup, tura katılan misafirler bu konuda ELDESTİNO TURİZM ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarının hukuki veya cezai hiçbir sorumluluğunun doğmayacağını kabul eder.

18. Tura kayıt esnasında iletişim bilgisi veren misafirler verdiği iletişim bilgisinden kendisine ulaşılmaması doğrultusunda oluşan mağduriyet ELDESTİNO TURİZM ve çalışanlarının şahsi meselesi olmayıp, misafirin şahsi ve birinci dereceden meselesi olduğundan dolayı misafir ELDESTİNO TURİZM’i ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarından hak talep edemez. Misafirlerin iletişim bilgilerini güncel tutmaları zorunludur.

19. ELDESTİNO TURİZM’in tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülmez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi tur hareket tarihine kalan süreyi gözetmeksizin iptal edebilir. Müşteri mücbir sebeplerden dolayı iptal edilmek zorunda kalınan turlarda, ödeme iadesi yapılmayacağını kabul eder. (Sağlık raporu, tayin belgesi vb geçerli evrak gösteren misafirlere ödeme iadesi yapılmaktadır.) İptal edilen turda kayıtlı misafirlerin kaydı, müşteri talebine göre bir sonraki tura aktarılabilir veya ödenen ücret ELDESTİNO TURİZM hesap havuzunda bekletilebilir. Hesap havuzunda bekletmek isteyen misafirler, istediği tarihte, istediği herhangi bir turda havuzda beklettiği ücreti kullanma hakkına sahiptir. Bu sayılan durumlarda müşterinin tazminat hakkı doğmayacaktır.

20. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu günübirlik ve konaklamalı tüm turlarda, yol güzergahı ve programın uygunluğuna göre ELDESTİNO TURİZM’in uygun gördüğü araçlar ile gezi yapılacaktır.