loading 0%
TRENLİ BATI KARADENİZ (3 GÜN- 2 GECE)
₺5750 TL DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Tur Güzergah

PINARBAŞI-AKÇAKOCA-DÜZCE-KARADENİZ EREĞLİ- CEHENNEMAĞZI MAĞARALARI-ZONGULDAK-GÖKGÖL MAĞARASI-MADENCİ ANITI- GÖKÇEBEY- SAFRANBOLU-YÖRÜK KÖYÜ-SİPAHİOĞLU KONAĞI-KASTAMONU-HORMA KANYONU-ILICA KÖYÜ-ILICA ŞELALESİ-VALLA KANYONU-KÜRE DAĞLARI-KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-DEMİRCİLER ÇARŞISI-AMASRA-BANDIRMA

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 Hareket Saati ve Yeri:

00:30 - Gönen 

01:30 Erdek Migros Önü

02:00 Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

Buluşma noktasından hareketle gece yolculuğumuz başlıyor. Kahvaltı molamızı vereceğimiz Akçakoca'ya ulaşıyoruz. Düzce ilimizin Karadeniz kıyısında yer alan şirin ilçede kahvaltı arası veriyor ve sonrasında Kdz. Ereğli'ye doğru yola çıkıyoruz. Mitolojiye konu olan Cehennemağzı Mağaralarına ulaşıyor ve ziyaretlerimizi yapıyoruz. Programın devamında bir dönem Türkiye'nin en büyük sanayi şehirlerinden olan emeğin başkenti Zonguldak'a ulaşıyoruz. Türkiye’de tek örnek olan Maden Müzesini ziyaret ederek Gökgöl Mağarasına gidiyoruz. Türkiye’nin en görkemli mağaralarından olan Gökgöl mağarasında etkileyici sarkıt ve dikitler arasında yürüyüşümüzü yapıyor günün devamında kent merkezinde Madenci anıtını fotoğraflıyor, Sahilinde çay-kahve, yemek molası veriyoruz. Zaman bitiminde Zonguldak tren garına gidiyor

Çaycuma-Gökçebey trenine biniyor ve falezleri-Tünelleri- koylarıyla, yeşili ve Karadeniz’in en mavisi eşliğinde büyüleyici bir yolculuk sonrası Gökçebey ilçesine varıyoruz. Bizi bekleyen arpacımızla buluşup Safranbolu’ya dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergahında fiyata dahil değildir.

Öğlen yemeği: Yol güzergahında ekstra

 Akşam yemeği: Otelimizde 

 

KONAKLAMA: SAFRANBOLU

2. Gün
2.GÜN

 

Otelde kahvaltı sonrasında Safranbolu ‘nun meşhur Lokumlarının tadına bakmak üzere üretim tesisine gidiyoruz dileyenler alışveriş yapıyor ve devamında Yörük Köyü Sipahioğlu konağına gidiyoruz. 750 yıllık tarihi köyün en önemli yazılarından birisi olan konağı ziyaretle yola devam ediyor Kastamonu Pınarbaşı ilçesine, Horma Kanyonuna varıyor yemek molası veriyoruz. Mola bitiminde keyifli bir rotada yürüyüş yapıyor ve kanyon içerisinde birbirinden güzel fotoğraflar çekerek Ilıca Köyüne doğru yürüyor kanyonun sonunda Ilıca şelalesini fotoğraflıyoruz. Fotoğraf molası sonrası Bizleri bekleyen minibüslerle(minibüs ücretleri Ekstra) Dünyanın en derin kanyonlarından birisi olan Valla Kanyonuna gidiyoruz. Doğa yürüyüşü sonrası varacağımız seyir terasından nefes kesici bir manzara izliyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Mola sonrası Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde

Öğlen yemeği: Yol güzergahında ekstra

 Akşam yemeği: Otelimizde 

 

KONAKLAMA: SAFRANBOLU

3. Gün
3.GÜN

 

Otelde kahvaltı sonrası tarihi Safranbolu çarşısında geziyor tarihe yolculuk yapıyoruz. Kaymakamlar gezi evini görüyor ve kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Köprülü Mehmet Paşa camii bakırcılar ve demirciler Çarşısını görüyor mola sonrasında Amasra'ya devam ediyoruz. Antik limanı görerek kemere köprüsüne yürüyoruz, yemek molası sonrası serbest zaman veriyoruz ve zaman bitiminde dönüş yolculuğumuza başlıyoruz...

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde

 Öğlen yemeği: Yol güzergahında ekstra 

 Akşam yemeği: Yol güzergahında fiyata dahil değildir. 

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

- 2 gece otel konaklaması

- Otellerde kahvaltı

- 2 akşam yemeği

- Lüks ve Konforlu Araçlar İle Ulaşım

- Çevre Gezileri

- Zonguldak-Çaycuma TREN BİLETİ

- 6326 sayılı kanun gereği Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

-1618 sayılı kanun gereği acente hizmeti

- Zorunlu Seyahat Sigortası

Harici Hizmetler

 

- Kişisel Harcamalar

- Minibüs ücretleri

- Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Öğle yemekleri

 

 

NOT:

·     *  Araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

 

·       *   Rezervasyon sırasında tur ücretinin % 25 ‘i alınmaktadır.

 

 

 *GENEL ŞARTLAR

1. ELDESTİNO TURİZM acentesinden hizmet satın alan ‘müşteri’ aşağıda yer alan kuralları uymayı kabul eder.

2. Müşteri kendisiyle beraber tura katılacak olan diğer kişiler adına da iş bu hizmeti satış kuralları kabul ettiğini ve bu anılan kişilerin ad, soyad, TC Kimlik no gibi hizmeti almasını sağlayacak olan bilgilerini doğru vermekte hükümlü olduğunu kendisine yapılan ön bilgilendirme ve genel şartlar kapsamı hakkında diğer katılımcılara da bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur.

3. Müşteri katıldığı turlarda nüfus cüzdanını yanında bulundurma zorundadır.

4. Müşteri bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MÜŞTERİ yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan ELDESTİNO TURİZM’in veya çalışanların hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk bulunmadığını belirtilen nedenlerde ELDESTİNO TURİZM veya ELDESTİNO TURİZM çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder.

5.Müşteri satın aldığı hizmetin seyahat edeceği aracın tabii olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlü olduğunu rehber, tesis, acente, tur görevlisi ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmet ile ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atması halinde doğabilecek maddi/manevi tüm zararlardan şahsen ve birinci derece sorumlu olacağını, aksi halde ELDESTİNO TURİZM’in söz konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle müşterinin iade hakkının bulunmadığı kabul etmektedir.

6. 1618 No’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği ELDESTİNO TURİZM ya da ELDESTİNO TURİZM çalışanları mola verilecek işletme seçimini bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurarak yapar. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çoğunluğuna başvurulur.

7. Müşteri satın aldığı hizmetin dışında yiyecek, içecek ve kişisel harcamalar ve tanımlı hizmet dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelini kendisi tarafından ödeneceğini kabul etmektedir.

8. Tur ücretlerinin müze kartı bedeli, ören yeri girişleri dahil edilmez, müze kart Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinde geçerli olup, bu müze ve ören yerleri içerisinde yer alan taşıma kapasitesi düşük, aşırı yüklenmesi sonucunda tarihi dokunun muhafaza edilemeyeceği düşünüle yerlerde geçerli değildir.

9. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu turlarda koltuk numarası rezervasyon yapılma sırasına göre belirlenecek olup ön koltuklarda mevcut tura katılmayıp ön rezervasyonunu iptal eden misafirlerin boşalan yerleri için arkadan öne doğru kaydırma gerçekleştirilecektir. Yan yana oturma talebi olan grup arkadaşlarının oturma düzeni bozmayacak veya grupları yan yana taleplerinin bozulacağı şekilde öne doğru kaydırmak ve grupların yerini değiştirmemek amacı ile grubun arkasında rezervasyon olan misafirler öne doğru kaydırılacaktır. Üç kişi ve üzeri tek sayılı rezervasyonlarda tek oturması gereken müşterinin katılımcıların cinsiyetine göre ELDESTİNO TURİZM belirler. Bu tür kaydırmalarda misafirlere koltuk değiştirme bilgilendirmesi yapılmadan ELDESTİNO TURİZM’in inisiyatifinde gerçekleştirilir.

10. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu turlara kesin kayıt yaptıran misafirlere ödediği ücret karşılığında verilecek ‘tahsilat makbuzu’nu misafirler saklamakla yükümülü olup, elinde tahsilat makbuzu olmayan misafirlerin ödediği tur ücreti için hak talep edemeyeceklerdir.

11. ELDESTİNO TURİZM’in hazırladığı günübirlik turlara ön kayıt yaptıran misafirler tur hareket gününe 7 gün kalana kadar mevcut olan tur ücretini ELDESTİNO TURİZM’e ödemeleri gerekmekte olup, bu süreyi aşan misafirlerin ön kayıtlarını sebep göstermeksizin iptal etme hakkını ELDESTİNO TURİZM ve ELDESTİNO TURİZM çalışanları bünyesinde saklı tutar.

12. Günübirlik ve konaklamalı turlara kayıt yaptıran misafirler, katılacakları turu herhangi bir sebep göstermeksizin iptal ettirmek isterler ise (sağlık raporu, tayin belgesi vb.geçerli evraklar dışında) ödediği ücretin iadesini alamayacağını kabul eder.

13. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu konaklamalı ve yurtdışı turlarda, tura katılan misafirler tur kesinleştirmek için ELDESTİNO TURİZM çalışanları tarafından belirtilen tarihte ön ödemeyi gerçekleştirmelidir ve tur ücretinin tamamını tur hareket tarihine 30 gün (1 ay) kalana kadar gerçekleştirmeleri gerekir.

14. Müşteri hizmetin başlamasına 7 gün öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirme suretiyle hizmeti koşulları yerine getiren 3.kişiye devredebilir. Devreden bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan ‘DEVRALAN’ beraber sorumludur.

15. Hareketi kesinleşmiş turlarda, tura katılacak olan misafirler hareket saatinden en az 15 dakika önce tur kalkış noktasında hazır beklemeyi kabul eder. Tur hareket saatini kaçıran misafirler için ELDESTİNO TURİZM’in görevlendirdiği personel diğer misafirlerin mağduriyetini göz önünde bulundurarak tura geciken misafirleri beklemeden tur başlangıcını gerçekleştirebilir. Gerçekleşen tura ücretini ödeyip, kendi şahsi problemlerinden dolayı katılamamış misafirler ELDESTİNO TURİZM’e ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarını hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk doğmayacağını ve ücret iadesi veya herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul eder.

16. Turlar, tura katılan misafirlere bildirildiği noktada başlayıp, başlangıç noktasında sona erecektir. Yol güzergahı dahilinde misafirler ELDESTİNO TURİZM’in belirlediği noktalarda tura katılabilir ve dönüşünde ELDESTİNO TURİZM’in belirlediği noktalarda iniş gerçekleştirebilir. 

17. Tur programına mücbir veya ELDESTİNO TURİZM’in turu gerçekleştiren personellerinin elinde olmayan ve doğacak olan  3.kişi veya kişilerden doğal olaylardan dolayı tur programında değişiklik yapma insiyatifine sahip olup, tura katılan misafirler bu konuda ELDESTİNO TURİZM ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarının hukuki veya cezai hiçbir sorumluluğunun doğmayacağını kabul eder.

18. Tura kayıt esnasında iletişim bilgisi veren misafirler verdiği iletişim bilgisinden kendisine ulaşılmaması doğrultusunda oluşan mağduriyet ELDESTİNO TURİZM ve çalışanlarının şahsi meselesi olmayıp, misafirin şahsi ve birinci dereceden meselesi olduğundan dolayı misafir ELDESTİNO TURİZM’i ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarından hak talep edemez. Misafirlerin iletişim bilgilerini güncel tutmaları zorunludur.

19. ELDESTİNO TURİZM’in tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülmez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi tur hareket tarihine kalan süreyi gözetmeksizin iptal edebilir. Müşteri mücbir sebeplerden dolayı iptal edilmek zorunda kalınan turlarda, ödeme iadesi yapılmayacağını kabul eder. (Sağlık raporu, tayin belgesi vb geçerli evrak gösteren misafirlere ödeme iadesi yapılmaktadır.) İptal edilen turda kayıtlı misafirlerin kaydı, müşteri talebine göre bir sonraki tura aktarılabilir veya ödenen ücret ELDESTİNO TURİZM hesap havuzunda bekletilebilir. Hesap havuzunda bekletmek isteyen misafirler, istediği tarihte, istediği herhangi bir turda havuzda beklettiği ücreti kullanma hakkına sahiptir. Bu sayılan durumlarda müşterinin tazminat hakkı doğmayacaktır.

 

20. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu günübirlik ve konaklamalı tüm turlarda, yol güzergahı ve programın uygunluğuna göre ELDESTİNO TURİZM’in uygun gördüğü araçlar ile gezi yapılacaktır.