loading 0%
ALTIN ÜÇGEN (9 GECE 10 GÜN)
€799 USD DEN BASLAYAN FİYATLARLA

Tur Güzergah

Hurghada -Kahire- İskenderiye

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 19:30’da buluşmamız ardından Check-in işlemlerimizi yaptırıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 622 numaralı uçuşu ile saat 23:50’de Hurgada’ya hareket ediyoruz.

2. Gün
2.GÜN

 Yerel saat ile 01.30’da Hurgada’ya varış. Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüz ve rehberimiz ile Hurgada otelimize doğru yola çıkıyoruz. Odalara yerleşme ve konaklama. Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı Turuna katılım sağlayabilirler. Gezimizin sonrasında serbest zaman gününüzün kalanını otelde dinlenerek ve denize girerek geçirebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

DENİZALTI GEZİSİ
Gerçek bir denizaltı ile Kızıldeniz'in derinliklerine dalmak, rengarenk deniz canlılarını seyretmek belki de hayatınızın en unutulmaz deneyimleri arasına girecek... Denizaltımız 22 metre derinliğe kadar dalacaktır.
Yetişkin Ücret: 65 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 45 USD
Bebek 0-2 Yaş Ücret: Ücretsiz

3. Gün
3. GÜN

 Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin sabah erken saatlerde ekstra olarak düzenleyeceği Luksor turuna katılım sağlayabilirler. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş ve akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

LUKSOR (TAM GÜN/ÖĞLE YEMEKLİ)
Binlerce yıl öncesinde yaşanan Firavunlar Dönemi, gizemi günümüzde dahi tam olarak çözülememiş çok sayıda özelliğe sahiptir. Dönemin en önemli yerleşim yerlerinden birisi ve günümüzde Firavunların izlerini en iyi sürebileceğiniz yer ise tartışmasız olarak Luksor'dur. Hurghada'ya 300 km mesafede yer alan kent, tatiliniz esnasında günübirlik ziyaret için idealdir. Sabah çok erken saatlerinde otelimizden hareket edip gece saatlerinde geri döneceğimiz bu gezimizde Luksor Tapınağı , Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil), Krallar  Vadisi (giriş ücreti dahil), Hatchepsut Tapınağı (giriş ücreti dahil), Memnon Anıtları, Nil Deltası gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini göreceğiz ve bir çoğunu detaylıca gezeceğiz. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alacağız.
Yetişkin Ücret: 180 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 140 USD

4. Gün
4.GÜN

 Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından,(İsteyen misafirlerimiz otelinde müsait olması durumunda ve rehberimize önceden haber vermek koşulu ile ekstra ücret ödeyerek odalarınızı transfer saatine kadar tutabilirsiniz) dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Ulusal Parkı Portakal Koyu Tekne Gezisine katılabilirler. Turumuzun ardından Özel otobüsümüzle Mısır'ın başkenti,  Afrika kıtasının en önemli politik ve kültürel merkezlerinden biri olan ve binlerce yıllık tarihin izlerini süreceğimiz Kahire'ye hareket ediyoruz. Hurgada ile Kahire arasındaki mesafe yaklaşık 470 km'dir. Kahire’ye varışımızla birlikte otelimize gidiyoruz. Konaklama Kahire otelimizde.

GİFTUN ADASI ULUSAL PARKI ORANGE BAY TEKNE GEZİSİ (TAM GÜN/ÖĞLE YEMEKLİ)
Kızıldeniz'in en güzel adalarından birisi olan Giftun, sualtındaki hazinelerini ve diğer doğal güzelliklerini kaybetmesin diye günümüzde Ulusal Rerzerv Alanı olarak korunmaktadır. Tam günlük tekne gezimizde adanın tüm güzelliklerinden sonuna dek yararlanabilirsiniz. Limitli alkolsüz içecekler ve öğle yemeği teknemizde servis edilecektir. Dileyen misafirlerimiz rehberimize önceden haber vermek koşuluyla ve esktra ücret karşılığında scuba dalış yapabilirler. Şezlong ve şemsiye ücreti, Ulusal Park giriş ücreti fiyata dahildir.  
Yetişkin Ücret: 65 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 45 USD
Dalış Ücreti: 45 USD

5. Gün
5. GÜN

 Otelde alacağımız sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler & Sfenks ve Kahire  Müzesi Turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nil'de Tekne Gezisi turuna katılım sağlayabilirler. Tekne turumuzun bitiminde Kahire'deki otelimize transfer ve serbest zaman konaklama otelimizde.

Piramitler&Sfenks Ve Mısır Ulusal Müzesi (Tam Gün/Öğle Yemekli)

Kahire'ye gelip de görmeden dönmenin olmayacağı tüm yerleri kapsayan bu gezimizde Giza Piramitleri ve Sfenks (piramitler bölgesi giriş ücreti dahil) ve Mısır Ulusal Müzesini (giriş ücreti dahil) birlikte keşfedeceğiz. Öğle yemeğini gezi esnasında yerel bir restoranda alacağız.
Yetişkin Ücret: 150 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 100 USD

Nil’de Tekne Gezisi (Akşam Yemekli)
Geçtiği her yerde köklü medeniyetler kurulmasına vesile olan Nil Nehri Kahire'nin de tam ortasından geçmektedir. Nil nehri boyunca kurulu kentin en güzel manzaraları gece ışıklar altındadır. Bu büyülü şehri Nil Nehri üzerinden bir de gece görmek isterseniz bu gezi tam size göre bir deneyim. Zengin bir menüden oluşan akşam yemeği ve çok çeşitli gösteriler de cabası.
Yetişkin Ücret: 75 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 50 USD

6. Gün
6. GÜN

 Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi Eski Kahire ve Medeniyet Müzesi gezisine katılabilirler. Konaklama Kahire otelimizde.

3 Dinin Merkezi Eski Kahire Ve Medeniyet Müzesi Gezisi (Tam Gün/Öğle Yemekli)

3 büyük dinin dünyaya yayılma merkezlerinden birisi olan Kahire, dünyanın en eski İslami, Yahudi ve Hıristiyanlık ibadethanelerine sahiptir. Hem 3 dinin tarihine hem de Mısır'ın kültürel özelliklerine yoğunlaştığımız bu keyifli gezide Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii ve Kale (giriş ücreti dahildir), Mısır'ın ilk İslami yapısı olan Amr ibn al-As Camii, Hz. Musa'nın bebekliğini geçirdiğine inanılan ve sonrasında ibadethane olarak görev yapmaya başlayan Ben Ezra Sinagog'u, Hristiyanlık dünyasının en önemli ibadethanelerinden birisi olarak kabul edilen Asılı Kilise, Mısır'ın en eski Hıristiyan ibadethanesi olan ve Hz. İsa'nın Filistin yolculuğu esnasında konakladığı Abu Serga Kilisesi, Mısır'ın en eski ve en önemlilerinden birisi olan St George Kilisesi, 2021 yılında tüm dünyada ses getiren ve milyonlarca kişi tarafından izlenen muhteşem bir seremoni ile açılmış ancak sahip olduğu eserlerle dünyanın en önemli müzeleri arasına hemen girmiş Medeniyet Müzesi (giriş ücreti dahi) göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Gezimizde Afrika'nın en büyük ve en eski çarşılarından birisi olan Khan el Khalili'yi de ziyaret ederek alışverişleriniz için serbest zaman vereceğiz. 


Yetişkin Ücret: 130 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 90 USD

7. Gün
7.GÜN

 Otelde alacağımız sabah, kahvaltısının ardından, Otelden ayrılarak yapacağımız Kahire panaromik gezimizde Nil’in can verdiği bu büyülü kentin belli başlı bölgelerini birlikte gezeceğiz: Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, Khan El Khalil-i Çarşısı Nil boyunca uzanan şehir merkezi göreceğimiz yerlerden sadece bazıları. Turumuzun bitimi ile bilrlikte öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nil’de Filika Gezisine katılım sağlayabilirler. Turumuzun sonrasında rehberimizin belirleyeceği  saatte buluşma ve yaklaşık 220 km'lik bir yolculukla tarihi, mimari ve kültürel özellikleri ile Mısır'ın en önemli cazibe merkezlerinden birisi olan İskenderiye'ye hareket ediyoruz. İskenderiye’ye varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir tanıtım gezimizde Kayıtbay Kalesi, Montazah Kraliyet Sarayı, İskenderiye Stadyumu, Kordon bölgesi, Kraliyet Mücevherleri Müzesi, Ulusal Okyanus ve Balıkçılık Müzesi, İskenderiye Kütüphanesi, Attarine Camii gibi yerler görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir Turu sonrasında rehberin belirleyeceği saate kadar serbest zaman.

Nil’de Filika Gezisi

Otantik yelkenli filikalarla Nil Nehri üzerinde bir gezi yapıp, ihtişamlı Kahire'yi bir de nehrin üzerinden görmek ister misiniz? Gezi esnasında alkolsüz içecek, meyve ve atıştırmalık ikramlarımız olacaktır. Not: Havanın müsait olmaması durumunda motorlu tekneler kullanılacaktır. 

Yetişkin Ücret: 35 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 25 USD

8. Gün
8.GÜN

 Serbest zaman ardından havalimanına transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları'nın PC629 sefer sayılı uçuş ile 02:05'de İstanbul' hareket. Yaklaşık 2 saat 20 dk. uçuşun ardından saat 05:25'te Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

Otel Bilgilendirmesi:

- 4* Kahire Baron Heliapolis Cairo vb.

- 4* Sea Star Beau Rivage vb.

Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.


UÇUŞ BİLGİLERİ:

 

Sabiha Gökçen Hv. Lim./Hurghada Hv.Lim                PC 622 23:50/01:30
İskenderiye Hv Lim./Sabiha Gökçen Hv. Lim.            PC 629 02:05/05:25

ÖNEMLİ NOT: Uluslararası Havacılık Kuralları gereği uçak saatleri 48 saat öncesinde teyit edilmelidir. Uçak saatlerinizi teyit etmeden iç hat bileti almayınız. Charter seferlere iç hat bağlantısı mümkün değildir. 

 

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

   Pegasus Havayolları ile İstanbul – Hurghada / İskenderiye  - İstanbul Sabiha Gökçen Hatlarında ekonomi sınıf uçak bileti

 Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları

  Hurghada’da 3 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama 2 Akşam Yemeği Dahil

Kahire’de 3 gece Oda-Kahvaltı Konaklama

İskenderiye ve Kahire'de yapılacak olan panoramik şehir turları

Program dahilinde olduğu açıkça belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri

Hurghada – Kahire arası transferler

İskenderiye-Kahire arasındaki transferler

Harici Hizmetler

 Yurtdışı Çıkış Harcı

Ekstra turlar

Vize Hizmeti (Sınırda Kapı Vizesi) (50 USD) (Tüm yaş gruplarındaki normal/bordo pasaport hamili misafirlerimiz için geçerlidir. Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER)

Mısır Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı 60 USD nakit olarak İstanbul’da havalimanında toplanacaktır)

Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Seyahat Güvence Paketi

 

Yurtdışına çıkacak 18 yaş altı bireylerin velilerinden anne yada babalarından bir kişi eksik ise muvafakatname bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır.