loading 0%
HATAY ADANA MERSİN TURU (4 GÜN 3 GECE)
₺6500 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Tur Güzergah

BANDIRMA-HATAY- ARKEOLOJİ MÜZESİ- HABİB-İ NECCAR CAMİİ-ST. PİERRE KİLİSESİ-KATOLİK KİLİSESİ-ORTADOKS KİLİSESİ-PROTESTAN KİLİSESİ-HARBİYE ŞELALESİ-SAMANDAĞ-TİTÜS TÜNELİ-BEŞİKLİ MAĞARA-VAKIFLI KÖYÜ-MUSA AĞACI-ADANA TAŞ KÖPRÜ-ADANA SİNEMA MÜZESİ-BÜYÜK SAAT KULESİ-SABANCI MERKEZ CAMİİ-TARİHİ KAZANCILAR ÇARŞISI- BEBEKLİ KİLİSESİ-ADANA ATATÜRK MÜZESİ-ADANA ULU CAMİİ-ATATÜRK BİLİM VE KÜLTÜR MÜZESİ- TARSUS ŞELALESİ- KLEOPATRA KAPISI- MAKAM-I ŞERİF CAMİİ-SAİNT PAUL KİLİSESİ-BEYAZ ÇARŞI-NUSRAT MAYIN GEMİSİ-CENNET CEHENNEM MAĞARALARI- ESHAB-I KEYF (YEDİ UYURLAR) MAĞARASI

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 Hareket Saati ve Yeri;

17:30   Erdek Migros Önü

18:00   Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

18:45   Karacabey Yol Güzergahı

19:30   Bursa Yol Güzergahı

 

  Sabah saatlerinde Antakya’ya varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesini ve Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz.  Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii’yi ziyaretimizden sonra Uzun Çarşı’ya geçip öğle yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından dinlenmek için otelde akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Yol güzergahında ücretli olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır.

Akşam yemeği: Otelde alınacaktır.

Konaklama: Hatay

2. Gün
2.GÜN

 

     Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak Daphne ve Apollon’un hikayesine konu olan Harbiye Şelalesi’ne gidiyoruz. Burada eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan Harbiye Şelaleleri’ ni görüp, fotoğraf molası veriyoruz.
Ardından bütün nüfusu Ermenilerden oluşan Türkiye deki tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’ ne gidiyoruz. Hatay' ın Samandağ İlçesi' ne bağlı olana Vakıflı Köyü gezimiz sırasında müze ve kiliseyi ziyaret ediyoruz.
Sonrasında Hatay ilinin en ünlü türbelerinden biri olan Hızır Türbesi’ ne gidiyoruz. Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen bu yer kayanın üzerine kuruludur. Ziyaretimiz sonrasında yine Samandağ ilçesinde yer alan Titus Tüneli ve Beşikli Mağara’ yı görmek üzere yola çıkıyoruz.Titus Tüneli ve Beşikli Mağara, aynı bölge içerisinde bulunan tarihi yapılar olarak dikkat çekmektedirler. Dünyanın en büyük tünellerinden biri olan Titus Tüneli, toplamda 1.300 metre uzunluğundadır. 7 metre yüksekliği bulunan bu tünel, Beşikli Mağara ile yan yana bir tarihi yapıdır. Beşikli Mağara ise eski Roma mezarlarının bulunduğu bir yerdir. Toplamda 93 adet anıt mezarın bulunduğu bu tarihi yer, Hatay’ın en önemli tarihi yerlerinden biridir. Bu güzellikleri keşfettikten sonra dinlenmek için otelimize geri dönüyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır.

Öğle yemeği: Serbest

Akşam yemeği: Otelimizde alınacaktır.

Konaklama: Hatay

3. Gün
3.GÜN

 

    Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Adana’daki turumuzu Sabancı Merkez Camii ile başlatıyoruz. 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımlarıyla ziyaret ettikten sonra Seyhan Nehri’nin kıyısından yapacağımız kısa bir yürüyüşle ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü’ye geçiyoruz.  Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Büyük Saat Kulesi’ni görüp öğle yemeğimizde şehrin muhteşem lezzetlerini tatmak üzere molamızı veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Bebekli Kilisesi’ni görmeye gidiyoruz. Atatürk Müzesi ve Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi’ni görüp, Tarsus’a doğru yola çıkıyoruz. Eski bir yerleşim olan Tarsus zengin kültürü ile dikkat çekmektedir. Tarsus’ta gezimize Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Kleopatra Kapısı’nı görmeye geçiyoruz. Ardından vakit kaybetmeden sırasıyla St. Paul Kilisesi’ni, Kırıkkaşık Bedesteni’ni, Danyal Peygamber Kabri’ni ve Eski Tarsus Evleri’ni gördükten sonra konaklama ve dinlenmek için otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır.

Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır.

Akşam yemeği: Otelimizde alınacaktır.

Konaklama: Mersin

4. Gün
4.GÜN

 

    Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Mersin Arkeoloji Müzesi’ne geçiyoruz. Daha sonra rehberimizle Kanlı Divane Ören Yeri’ni gezip Meşhur Mersin Kızkalesi’nde fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz.Ardından Cennet Cehennem Mağaralarına gitmek üzere Silifke yönüne doğru hareket ediyoruz. Narlıkuyu ilçesi yakınlarında bulunan Cennet ve Cehennem Mağaraları, yer altı deresinin binlerce yıl kireç tabaklarını eritmesi sonucu yol açtığı erozyon ve tavanında çökmesi ile meydana gelmiş olan çökükler (obruklardır). Tamamen doğal yollarla oluşmuş Tarihi, Mitolojik ve Turistik mağaralardır. Obruğun taban kısımlarında, tavanın çökmesi sonucu büyük bloklara ve kütlelere rastlanmaktadır. Cennet ve Cehennem Obrukları/Mağaraları içerilerinde tezat alanlar ve atmosfer oluştuğu için yerli halk tarafından bu isimler verilmiştir. Bu güzel gezi sonrasında Bandırma yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır.

Öğle yemeği : Serbest olarak alınacaktır.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

* Lüks Araçlarla Ulaşım

* Profesyönel Rehberlik Hizmeti

* 3 Gece Otel Konaklaması

* Otelde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı

* Otelde Alınacak 3 Akşam Yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

Harici Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Girişleri

 

 

BU TUR PROGRAMI GENEL ŞARTLAR HÜKÜMLERİ İLE BERABER BİR BÜTÜNDÜR

REHBER TUR PROGRAMINDA GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE

DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

 

*** ŞİRKETİMİZ GÜNCEL ZAMLARA ORANLA FİYATTA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR***

 *GENEL ŞARTLAR

1. ELDESTİNO TURİZM acentesinden hizmet satın alan ‘müşteri’ aşağıda yer alan kuralları uymayı kabul eder.

2. Müşteri kendisiyle beraber tura katılacak olan diğer kişiler adına da iş bu hizmeti satış kuralları kabul ettiğini ve bu anılan kişilerin ad, soyad, TC Kimlik no gibi hizmeti almasını sağlayacak olan bilgilerini doğru vermekte hükümlü olduğunu kendisine yapılan ön bilgilendirme ve genel şartlar kapsamı hakkında diğer katılımcılara da bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur.

3. Müşteri katıldığı turlarda nüfus cüzdanını yanında bulundurma zorundadır.

4. Müşteri bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MÜŞTERİ yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan ELDESTİNO TURİZM’in veya çalışanların hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk bulunmadığını belirtilen nedenlerde ELDESTİNO TURİZM veya ELDESTİNO TURİZM çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını kabul eder.

5.Müşteri satın aldığı hizmetin seyahat edeceği aracın tabii olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlü olduğunu rehber, tesis, acente, tur görevlisi ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmet ile ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacağını, 3.kişilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atması halinde doğabilecek maddi/manevi tüm zararlardan şahsen ve birinci derece sorumlu olacağını, aksi halde ELDESTİNO TURİZM’in söz konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle müşterinin iade hakkının bulunmadığı kabul etmektedir.

6. 1618 No’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği ELDESTİNO TURİZM ya da ELDESTİNO TURİZM çalışanları mola verilecek işletme seçimini bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurarak yapar. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çoğunluğuna başvurulur.

7. Müşteri satın aldığı hizmetin dışında yiyecek, içecek ve kişisel harcamalar ve tanımlı hizmet dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelini kendisi tarafından ödeneceğini kabul etmektedir.

8. Tur ücretlerinin müze kartı bedeli, ören yeri girişleri dahil edilmez, müze kart Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinde geçerli olup, bu müze ve ören yerleri içerisinde yer alan taşıma kapasitesi düşük, aşırı yüklenmesi sonucunda tarihi dokunun muhafaza edilemeyeceği düşünüle yerlerde geçerli değildir.

9. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu turlarda koltuk numarası rezervasyon yapılma sırasına göre belirlenecek olup ön koltuklarda mevcut tura katılmayıp ön rezervasyonunu iptal eden misafirlerin boşalan yerleri için arkadan öne doğru kaydırma gerçekleştirilecektir. Yan yana oturma talebi olan grup arkadaşlarının oturma düzeni bozmayacak veya grupları yan yana taleplerinin bozulacağı şekilde öne doğru kaydırmak ve grupların yerini değiştirmemek amacı ile grubun arkasında rezervasyon olan misafirler öne doğru kaydırılacaktır. Üç kişi ve üzeri tek sayılı rezervasyonlarda tek oturması gereken müşterinin katılımcıların cinsiyetine göre ELDESTİNO TURİZM belirler. Bu tür kaydırmalarda misafirlere koltuk değiştirme bilgilendirmesi yapılmadan ELDESTİNO TURİZM’in inisiyatifinde gerçekleştirilir.

10. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu turlara kesin kayıt yaptıran misafirlere ödediği ücret karşılığında verilecek ‘tahsilat makbuzu’nu misafirler saklamakla yükümülü olup, elinde tahsilat makbuzu olmayan misafirlerin ödediği tur ücreti için hak talep edemeyeceklerdir.

11. ELDESTİNO TURİZM’in hazırladığı günübirlik turlara ön kayıt yaptıran misafirler tur hareket gününe 7 gün kalana kadar mevcut olan tur ücretini ELDESTİNO TURİZM’e ödemeleri gerekmekte olup, bu süreyi aşan misafirlerin ön kayıtlarını sebep göstermeksizin iptal etme hakkını ELDESTİNO TURİZM ve ELDESTİNO TURİZM çalışanları bünyesinde saklı tutar.

12. Günübirlik ve konaklamalı turlara kayıt yaptıran misafirler, katılacakları turu herhangi bir sebep göstermeksizin iptal ettirmek isterler ise (sağlık raporu, tayin belgesi vb.geçerli evraklar dışında) ödediği ücretin iadesini alamayacağını kabul eder.

13. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu konaklamalı ve yurtdışı turlarda, tura katılan misafirler tur kesinleştirmek için ELDESTİNO TURİZM çalışanları tarafından belirtilen tarihte ön ödemeyi gerçekleştirmelidir ve tur ücretinin tamamını tur hareket tarihine 30 gün (1 ay) kalana kadar gerçekleştirmeleri gerekir.

14. Müşteri hizmetin başlamasına 7 gün öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirme suretiyle hizmeti koşulları yerine getiren 3.kişiye devredebilir. Devreden bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan ‘DEVRALAN’ beraber sorumludur.

15. Hareketi kesinleşmiş turlarda, tura katılacak olan misafirler hareket saatinden en az 15 dakika önce tur kalkış noktasında hazır beklemeyi kabul eder. Tur hareket saatini kaçıran misafirler için ELDESTİNO TURİZM’in görevlendirdiği personel diğer misafirlerin mağduriyetini göz önünde bulundurarak tura geciken misafirleri beklemeden tur başlangıcını gerçekleştirebilir. Gerçekleşen tura ücretini ödeyip, kendi şahsi problemlerinden dolayı katılamamış misafirler ELDESTİNO TURİZM’e ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarını hukuki veya cezai hiçbir sorumluluk doğmayacağını ve ücret iadesi veya herhangi bir hak talep etmeyeceğini kabul eder.

16. Turlar, tura katılan misafirlere bildirildiği noktada başlayıp, başlangıç noktasında sona erecektir. Yol güzergahı dahilinde misafirler ELDESTİNO TURİZM’in belirlediği noktalarda tura katılabilir ve dönüşünde ELDESTİNO TURİZM’in belirlediği noktalarda iniş gerçekleştirebilir. 

17. Tur programına mücbir veya ELDESTİNO TURİZM’in turu gerçekleştiren personellerinin elinde olmayan ve doğacak olan  3.kişi veya kişilerden doğal olaylardan dolayı tur programında değişiklik yapma insiyatifine sahip olup, tura katılan misafirler bu konuda ELDESTİNO TURİZM ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarının hukuki veya cezai hiçbir sorumluluğunun doğmayacağını kabul eder.

18. Tura kayıt esnasında iletişim bilgisi veren misafirler verdiği iletişim bilgisinden kendisine ulaşılmaması doğrultusunda oluşan mağduriyet ELDESTİNO TURİZM ve çalışanlarının şahsi meselesi olmayıp, misafirin şahsi ve birinci dereceden meselesi olduğundan dolayı misafir ELDESTİNO TURİZM’i ve ELDESTİNO TURİZM çalışanlarından hak talep edemez. Misafirlerin iletişim bilgilerini güncel tutmaları zorunludur.

19. ELDESTİNO TURİZM’in tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülmez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi tur hareket tarihine kalan süreyi gözetmeksizin iptal edebilir. Müşteri mücbir sebeplerden dolayı iptal edilmek zorunda kalınan turlarda, ödeme iadesi yapılmayacağını kabul eder. (Sağlık raporu, tayin belgesi vb geçerli evrak gösteren misafirlere ödeme iadesi yapılmaktadır.) İptal edilen turda kayıtlı misafirlerin kaydı, müşteri talebine göre bir sonraki tura aktarılabilir veya ödenen ücret ELDESTİNO TURİZM hesap havuzunda bekletilebilir. Hesap havuzunda bekletmek isteyen misafirler, istediği tarihte, istediği herhangi bir turda havuzda beklettiği ücreti kullanma hakkına sahiptir. Bu sayılan durumlarda müşterinin tazminat hakkı doğmayacaktır.

20. ELDESTİNO TURİZM’in hazırlamış olduğu günübirlik ve konaklamalı tüm turlarda, yol güzergahı ve programın uygunluğuna göre ELDESTİNO TURİZM’in uygun gördüğü araçlar ile gezi yapılacaktır.